SSK’lılar Emeklilik Tarihini ve Maaşını Nasıl Öğrenilir

SSK'lılar Emeklilik Tarihini ve Maaşını Nasıl Öğrenilir
SSK'lılar Emeklilik Tarihini ve Maaşını Nasıl Öğrenilir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilgilerini Gir Emeklilik Tarihini Öğren

Ülkemizde emeklilik sistemi sürekli olarak değiştiği için kişiler kendi emeklilik tarihlerini tek başına hesaplamalar zorluk yaşamaktadır. İşte bu soruna bir nebze olsun çare üretebilmek için SGK tarafından bir uygulama hayata geçirildi. Bu uygulama kapsamında işe giriş tarihi, doğum tarihi, prim gün sayısı gibi konularda gerekli bilgileri doğru bir şekilde girmeniz durumunda emeklilik tarihiniz sizlere sunulacaktır.

Eğer bu bilgileri tam olarak bilmiyorsanız SGK’ya dilekçe yolu ile başvuruda bulunabilirsiniz. SGK kayıtlarında yer alan bilgilerinize göre emeklilik tarihiniz ve maaşınız hesaplanacaktır. En kısa süre içerisinde de size yazılı bildirim yapılacaktır. Böylelikle ne zaman emekli olacağınızı ve ne kadar maaş alabileceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

Bu hizmet tüm sigorta kolları için geçerlidir. Dolayısıyla memurlar, SSK’lı çalışanlar ve BAĞ-KUR’lular dilekçe yazarak durumları hakkında bilgi edinebilirler. Ne zaman emekli olacağına karar veremeyen çalışanlar için bu hizmet son derece önem arz etmektedir. Çalışanların emekli maaşlarının çalışmaya devam etmeyle azalması gibi bir durum söz konusu olduğu için bu hizmet sayesinde ne zaman emekli olunması gerektiği tespit edilebilir. Tüm bu hizmetler için herhangi bir ücret alınmayacak alınması da son derece önemlidir.

SSK’lılar Emeklilik Tarihini ve Maaşını Nasıl Öğrenilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın