Süleyman Soylu Yeniden Görevine Döndü

Süleyman Soylu Yeniden Görevine Döndü
Süleyman Soylu Yeniden Görevine Döndü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan Kabul Etmedi

10 Nisan 2020 Cuma gecesi 24.00 itibariyle başlayıp 12 Nisan 24.00’a kadar sürecek olan sokağa çıkma yasağı kararını İçişleri Bakanlığı almıştı. Yasak kamuoyuna ise 10 Nisan akşamı saat 10.30 sularında duyuruldu. Yasağın istisnaları ise gelen ilk haberler arasında yer almayınca bir panik ortamı yaşandı. Yasak gelmesine sadece 1,5 saat kaldığı için halk panik olarak market ve fırınlara koştu. İşte bu görüntüler korona virüse davetiye çıkarır cinsteydi.

Yaşanan bu olaydan ötürü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eleştirilen hedef noktası haline geldi. Soylu, yasağı erken açıklasaydık marketlerde yığılma olabilirdi şeklinde fikrini açıklasa da tepkiler dinmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu tutumu eleştirmesi üzerine Soylu, eleştirileri kabul ettiğini açıkladı. Akşam saatlerinde ise kararlı bir şekilde süren korona virüs mücadelesine zarar veren kararından duyduğu sorumluluk ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a istifasını sundu.

Bugün ise Erdoğan, Soylu’nun istifasını kabul etmeyerek ikinci bir şans verdi. Soylu görevinin başında olduğunu Twitter üzerinden yayınladığı mesajla duyurdu. Yaşanan olaylardan duyduğu mahcubiyeti ifade etti. Millet ve devletin bu hatayı insani bir durum olarak kabul edip onarma hakkı verdiğini belirtti. Bundan sonra daha sorumlu hareket edeceğini de ekledi. İstifa ettiğini duyurduğu paylaşımını ise kaldırdı.

Süleyman Soylu Yeniden Görevine Döndü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın