TBB Emekli Promosyonları İçin Kamuoyunu Aydınlattı

TBB Emekli Promosyonları İçin Kamuoyunu Aydınlattı

Bankaların emekliye vereceği promosyon görüşmelerinin Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapıldığı kurum tarafından yalanlandı.

TBB Görüşmeler Yapmıyor

Kamuoyunda emekliye verilecek olan promosyonlara ilişkin çok sayıda haber çıkmaktadır. Promosyon emekliye can suyu olacağı için merakla beklenmektedir. Promosyon miktarının neye göre ve ne zaman belirleneceği yakından takip edilmektedir.

Bankalar tarafından emeklilere ödenecek olan promosyonlar hakkında Türkiye Bankalar Birliği tarafından açıklama yapıldı. Haberlerde TBB ile bankalar arasında promosyon görüşmeleri yapıldığı iddialarının yer almasının asılsız olduğunu belirtti. TBB olarak bu görüşmelerde yer almadıklarını açıkladı. 

Promosyon Miktarı Nasıl Belirleniyor?

Emekliler için ödenecek olan promosyonlar bankalar tarafından belirlenmektedir. Bankalar emekli müşterileri çekmek adına cazip teklifler sunmaya çalışıyorlar. Bu nedenle bankalar arasında kıyasıya bir yarış yapılıyor. Müşteri kaybetmek istemeyen ve hatta yeni müşteri kazanmak isteyen bankalar kesenin ağzını açıyor.

Bankalar ile üçüncü bir kişi ya da kurum anlaşma yapmıyor. Bankalar kendileri yaptıkları görüşmelerle emekliye sunacakları fırsatları belirliyorlar. Diğer bankalar ile yarış halinde olduklarını bildikleri için de olabildiğince bonkör davranıyorlar. Bu sayede bankalar ile müzakere yapılmasına gerek kalmıyor. Türkiye Bankalar Birliği bu süreçte yer almıyor.

2020 yılında bankaların vereceği promosyonlar henüz netlik kazamadı. Ancak emekli maaşının yüksekliğine göre 1.250 liraya varan promosyon ödemesi bekleniyor. nakit ödemenin yanı sıra diğer bazı avantajlar da sunulmaya devam ediyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.