Tüm İlaçlara Rekor Zam Geldi

Tüm İlaçlara Rekor Zam Geldi
Tüm İlaçlara Rekor Zam Geldi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020 yılının başından itibaren birçok ilaç firması yapılacak zamlar dolayısı ile pek çok ilacı eczanelere ya hiç vermiyor ya da oldukça sınırlı veriyordu. Birçok ilaç firması ve eczanenin merakla beklediği ilaç zam oranları belli oldu. Buna göre Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu arasında gerçekleştirilen 14 Şubat 2020 tarihli Fiyat Değerlendirme Komisyonu toplantısı sonrasında, tüm tıbbi ilaçlara yüzde 12.10 zam yapıldığı açıklandı.

İlaçlara yapılan zamlar 19 Şubat çarşamba gününden itibaren tüm ülke genelinde geçerli olacağı bilgisi verildi. Yapılan bu zamlar ile birlikte son dönemde zarar ettiklerini belirten ilaç firmalarının da bir nebze de olsa rahat bir nefes alacağı belirtiliyor.

Birçok İlaç Tekrar Raflara İniyor

Zam öncesinde pek çok ilaç firması yaklaşık 1500 ilacın eczanelere oldukça kısıtlı bir şekilde bulunuyordu. Birçok hasta ve hasta yakını gerekli ilaçları bulmak için eczaneler arasında mekik dokuyordu.

Yapılan bu yüzde 12,10’luk zam sonrasında eczanelerde bulunmayan ya da zor bulunan pek çok ilacın tekrar raflara ineceği belirtiliyor. İlaç firmaları için artan döviz fiyatları nedeniyle bu yapılan zam gerekli olsa da birçok vatandaşın zamlı fiyatlar karşısında büyük tepki gösterdiği belirtiliyor.

Tüm İlaçlara Rekor Zam Geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın