Üniversiteler Arası Geçici Görevlendirme de Kaldırıldı

Üniversiteler Arası Geçici Görevlendirme de Kaldırıldı
Üniversiteler Arası Geçici Görevlendirme de Kaldırıldı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sorun Daha Da Çok Büyüyecek

Gerek öğretim görevlileri gerekse de üniversitenin idari personelleri başka bir üniversitenin kadrosuna naklen tayin isteyememektedir. Bunun mümkün olması için kurumlarından ve atanacakları üniversiteden muvafakat almaları gereklidir. Bu sorunu kısmen de olsa çözebilmek için geçici görevlendirme uygulamasına gidilmekteydi. Böylelikle az da olsa bazı personeller istedikleri üniversiteye tayin olabilmekteydi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan yeni yönetmelikte kurumlar arası geçici görevlendirmeye 2 istisna getirildi. Bunlardan birisi belediye olurken diğeri de üniversiteler oldu. Böylelikle üniversite personellerin başka bir üniversiteye geçişleri tamamen yasaklanmış oldu.

Bu uygulama ile üniversite personellerinin sorunları daha da çok büyüyecektir. Zira sağlık durumu, eş durumu gibi hayati öneme sahip olan konularda dahi personeller nakil isteyememektedir. Özel sektörde dahi iller arası geçiş yapma imkanı elde edebilen personeller kamuda bu haktan mahrum bırakılmaktadır.

Belediyelerde böylesi bir uygulamanın sürgün etme mantığının ortaya çıkmasına neden olabileceği düşünülse de üniversitelerde böylesi bir durum yoktur. Dolayısıyla yasak getirilmesi yerine yeni bir çözüm yönteminin geliştirilmesi çalışanlar tarafından talep ediliyor. Belki de bu yasaktan sonra nakil talebi yapılabilmesi için yeni bir düzenleme de yapılabilir. Böylesi bir düzenleme gelmesi çalışanları son derece rahatlatacak işlerini daha motive bir şekilde yapabilmelerine de olanak sunacaktır.

Üniversiteler Arası Geçici Görevlendirme de Kaldırıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın