Whatsapp Pay Küresel Pazara Yayılıyor

Whatsapp Pay Küresel Pazara Yayılıyor
Whatsapp Pay Küresel Pazara Yayılıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir Milyon Kullanıcıyla Test

Posta Onur Binay’ın haberine göre WhatsApp Pay, test aşamasında 1 milyondan fazla kullanıcıyla hareket etti. Hindistan merkezli testler, 2018 yılından bu yana sürüyor ve bu yeni uygulama Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg tarafından geliştirilmeye başlandı.

Ödeme sistemi konusunda daha kapsamlı bir sonuç hedefleyen Facebook, şu an için Hindistan’da alınan sonuçların büyük bir başarı anlamına geldiğini ifade etti. Finansal verilere dayanarak yapılan olumlu açıklamada küresel pazara açılmanın da aşamalarının geldiği belirtiliyor. Buna göre Zuckerberg, gelecek 6 ay içerisinde ödeme özelliğinin farklı ülkelerde de kullanılacağını belirtti.

Amaç Dijital Katılımı Artırmak

Yeni çalışmalarla alakalı heyecanlı olduğunu belirten Zuckerberg,  Hindistan’da birçok insanın kullanmaya devam ettiğini ekledi. Kullanıcıların bu uygulamayı büyük oranda kullanıyor ve WhatsApp Pay hizmeti dijital alandaki katılımı artırmayı amaçlıyor. Özellikle KOBİ’ler bu konuda odak noktası durumunda. Toplamda 400 milyonu aşan bir kullanıcıya ulaşmak hedefleniyor.

Kolay Transfer Sağlıyor

Kullanıcılar arasında online konumda büyük kolaylık sağlayan WhatsApp Pay, fiziksel mağazalarda da ödeme yaptırabiliyor. Hızlı para transferinin yapılabilmesi için banka kart bilgilerinin WhatsApp Pay bilgilerine girilmesi gerekiyor.

Günlük Aktif Kullanıcı 1,5 Milyar Üstünde 

WhatsApp Pay’ın günlük aktif kullanıcıları 1,7 milyar seviyesine ulaşmış durumda. Zuckerberg, Hindistan, Endonezya ve Filipinler’deki geniş katılımın bunu sağladığını belirtiyor.

Whatsapp Pay Küresel Pazara Yayılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın