Yeni Askerlik Sistemi Beklentileri Karşıladı

Yeni Askerlik Sistemi Beklentileri Karşıladı
Yeni Askerlik Sistemi Beklentileri Karşıladı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Subaylığa Büyük İlgi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Askerlik sisteminin değişmesi ile eğitim farkı gözetmeden askerlik sistemi düzenlenmiştir. İşte bu sistem vatandaşlardan olumlu teki alırken, Bakan Akar da beklentilerinin karşılandığını söyledi.

Yeni sistemde temel kriterin Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacını eksiksiz olarak gidermek olduğunu açıkladı. Bunu yaparken de askerliğin gençlerin kişisel gelişimlerine, eğitimlerine ve mesleki hayatlarına zarar verilmemesini gözettiklerini açıkladı. Yeni sistemde tüm Türk erkekler en az 1 ay boyunca askeri eğitim alacaktır. Bedelli bile olsa eğitim alınacağı için herkes ortak eğitimden geçecektir.

Akar, şu ana kadar henüz sistemin bir zafiyetinin olmadığını açıkladı. Terörle mücadele harekatı, hudutların güvenliği ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘ndeki askeri güçlerimizin çalışmasının istikrarlı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Bundan önceki celplerde 217 bin 115 erbaş ve er silahaltına alınırken, bu celpte ise 230 bin 103 erbaş ve er askere alındı.

Bakan Akar aynı zamanda gençlerin yedek astsubaylık için olağanüstü ilgi gösterdiğini belirtti. Bu askerlerin bir kısmı bir yıllık hizmeti tamamlayınca askerlikte kalacaktır. Bu sayede nitelikli askeri personel ihtiyacı giderilecektir. Bu mesleğe devam edenler şartları sağlayınca subay olacaktır. Erler bile askeriyede kalarak subay olabilecektir.

Yeni Askerlik Sistemi Beklentileri Karşıladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın