Yeni Yılda En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak

Yeni Yılda En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak
Yeni Yılda En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En Düşük SSK Aylığı

4/A kapsamında emekli olan çalışanlar tüm gruplar içerisinde en düşük emekli maaşı alan kesimi oluşturmaktadır. Ocak 2020 itibariyle eklenecek olan enflasyon zamları ile en düşük SSK’lı maaşı 1.258 liraya yükselecek. Bu maaş 200 yılından sonra emekli olan çalışanların maaşlarını göstermektedir. 2008 yılından önce emekli olan SSK’lılar ise 2130 lira tutarında emekli maaşı alacaktır. Maaş zamları yüzdelik olarak yapıldığı için maaşı yüksek olanın alacağı zam oranı daha yüksek olmaktadır.

SSK ve Bağ-Kur emeklileri maaşlarına %6,49 oranında zam alacak. Buna karşılık memur emeklileri %5,49 oranında zam alacaklar. Tarım Bağ-Kur’undan emekli olan vatandaşlar 1.418 lira emekli maaşı alacakken esnaf Bağ-Kur’undan emekli olanlar 1.798 lira emekli maaşı alacaklardır. Esnaf olarak emekli olanlar ise 1.798 lira emekli maaşı alacaklardır.

Bu maaşlara ek olarak birtakım ilaveler yapılması da söz konusu olacaktır. Ayrıca hükümetin alacağı kararla bazı emekli maaşlarına seyyanen zam yapılması da gündeme gelebilir. Özellikle dul ve yetim aylığı gibi belirli oranda alınan maaşların düşük olması ve geçimi sağlamaya yetmemesi nedeniyle seyyanen zam yapılması gibi bir durum söz konusu olabilir. Tüm bu gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Yeni Yılda En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın