YKS Başvuru Zamanı Belli Oldu

YKS Başvuru Zamanı Belli Oldu

ÖSYM, Yükseköğretim Kurumları Sınavı başvuru tarihini yayımladı. Öğrenciler, YKS başvuru kılavuzu doğrultusunda hazırlıklarını tamamlayacak.

6 Şubat-3 Mart Arası

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yaptığı kılavuz açıklamasında YKS başvurularının yapılacağı tarih aralığı yer aldı. Buna göre 6 Şubat-3 Mart 2020 tarihleri arasında başvurular gerçekleştirilebilecek… 2020 YKS kılavuzu için yapılan duyuruda sınav tarihi 20-21 Haziran arasında belirlendi. Duyuruda ayrıca hangi günlerde hangi oturumların yer alacağı da yer aldı. 20 Haziran 2020’de sınava giren öğrenciler Temel Yeterlilik Testi, 21 Haziran’daki öğrenciler sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri ve aynı gün öğleden sonra ise Yabancı Dil Testi uygulamalarından geçecek.   

Elektronik Ortamda Başvuru

TYT, AYT ve YDT için başvuran adayların elektronik ortamda, ÖSYM başvuru merkezleri ile ya da bireysel ÖSYM adresinden işlemlerini tamamlaması gerekiyor. https://ais.osym.gov.tr adresi başvuru döneminde takip edilebilir.

Kılavuz Dikkatle İncelenmeli

Yapılan duyuruca sınavla ilgili YKS kılavuzunun dikkatli bir şekilde incelenmesi gerektiği belirtildi. Geçen sene TYT puanı 200 ve üzerindeki adaylar, bu sene hiçbir oturuma girmesine gerek kalmayacak. Diğer aşama için2019-TYT puanını kullanmak isteyen adaylar ve bu adaylara ek Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre başvuru yapacak adayların hesaplama yapılması için zamanı dikkate alması gerekiyor. Yani 2019 TYT dönüştürülmüş puanların belirlenmesi için, yine 3 Mart’a kadar başvuruların gerçekleşmesi gerekiyor. Bu tarihe kadar yapamayan adaylar ise 18-19 Mart’a kadar geç başvuruda bulunabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.