YÖKDİL Başvuruları Alınmaya Başladı

YÖKDİL Başvuruları Alınmaya Başladı
YÖKDİL Başvuruları Alınmaya Başladı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başvurular Bugün Başladı

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) yakın zamanda uygulanmaya başlanan yeni bir sınavdır. Yabancı dil sınavı olan YDS’ye alternatif olarak yapılmaya başlanmıştır. YÖKDİL sınavını daha çok akademik personeller tercih etmektedir. İlkbahar ve sonbahar dönemlerinde olmak üzere senede 2 kere yapılmaktadır. ayrıca sınav fen bilimleri, sosyal bilimler ve sağılık bilimleri olmak üzere 3 alanda yapılır.

2020 yılının ilk YÖKDİL sınavı için başvurular alınmaya başlamıştır. 8 Ocak tarihinde başlayan başvurular 16 Ocak tarihine kadar devam edecektir. Adaylar ÖSYM AİS üzerinden başvurularını yapacaktır. Başvuru yapmak isteyenler için ÖSYM tarafından başvuru kılavuzu yayımlanmıştır. 2019-YÖKDİL sınavı Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılmıştı. Ayrıca alan bazında Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında yapılmıştır. 

2020 YÖKDİL/1 sınavı ise ilkbaharda yapılacaktır. Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ile Sosyal Bilimler alanlarında İngilizce dilinden sınav yapılacaktır. Sosyal Bilimler alanında Arapça sınav da yapılacaktır. 2020-YÖKDİL/2 ise sonbahar döneminde yapılacaktır. Bu sınavda İngilizcede Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ile Sosyal Bilimler alanlarından sınav yapılacaktır. Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinden ise Sosyal Bilimler alanından sınav yapılacaktır. 

Şu anda başvuruları alınan 2020-YÖKDİL/1 sınavı 1 Mart 2020 tarihinde uygulanacaktır. Adaylar sınav günü yine 15 dakika kuralına uymalıdır.

YÖKDİL Başvuruları Alınmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın